KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12342471
*
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:54:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 10:57:16
1
150 kr
8/2 12:15:33
2
200 kr
8/2 12:16:06
2
250 kr
8/2 14:08:25
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:26
-
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:16
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:09
*
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 10:57:16 | 1 | 150 kr |
8/2 12:15:33 | 2 | 200 kr |
8/2 12:16:06 | 2 | 250 kr |
8/2 14:08:25 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Ã…berg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:26 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:16 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:09